Chcem podnikať na internete, no mám obavy…

Dnes som si u kaderníčky znova uvedomil ďalšiu skvelú výhodu online podnikania… Prednedávnom som (znova) dostal otázku cez email: …rada by som podnikala cez internet, len mám obavy ako by som to zvládla nakoľko s tým nemám žiadne skúsenosti. Pokúsim sa v tomto článku odpovedať práve cez príklad kaderníčky.


Kaderníctvo a online podnikanie

Kaderníčka mi dnes v rozhovore porozprávala, aké má zdravotné problémy. Denne chodí na infúzie, injekcie a vyšetrenia ju tiež neminú a pred pár dňami musela ísť na magnetickú rezonanciu. Má problémy s rukami, s jej hlavným pracovným „nástrojom“.
– A môžeš pracovať? Nebolia ťa ruky? – spýtal som sa jej, lebo tušil som odpoveď.
– Bolia. Aj po raňajšom rehabilitačnom cvičení mi sestrička povedala, nech idem domov odpočívať. No ako by som mohla? Musím do práce, aby som si zarobila na všetky liečebné procedúry, – sťažovala sa. Zistil som, že každá jej návšteva v zdravotnom zariadení (injekcia, odborné vyšetrenie a pod.) ju stojí nemalé peniaze, ktoré si musí bolestivo zarobiť.

Ako som tak sedel v kresle a kaderníčka strihala vlasy, spomenul som si aj ja na posledné dni. Ležal som s horúčkou v posteli, niekoľko dní som ani nezapol počítač, no na moje konto prichádzali peniaze. Zarábal som aj tak, že som sa “do práce” ani nedostavil. A práve toto je jedna z genialít online podnikania.

Je pravda, že ak máte e-shop, alebo musíte riešiť emaily klientov, lebo poskytujete služby, je potrebné, aby ste za počítačom sedeli. Rozdiel je ale v samotnej práci. Môžete byť zababušení do deky, piť horúci čaj a za hodinku vybaviť najsúrnejšiu poštu. Dokonca, ak máte vypracovaný skvelý predajný systém, vaša webstránka predáva bez vášho priameho zásahu.

Možno si to neviete predstaviť, možno dnes pracujete „manuálne“ a webstránku máte len ako informačný kanál, alebo online katalóg. Aj to je jedna z možností.
Je ale úžasné prevádzkovať weby, kde od prvej návštevy vášho čitateľa systém odprevadí užívateľa až k nákupnému košíku, následne k pokladni, potvrdeniu objednávky a vy sa uráčite k počítaču, až keď treba vytlačiť faktúru a zabaliť produkt. Alebo sa len jednoducho sám pošle elektronicky zákazníkovi.

Takže milej čitateľke, ktorú som na začiatku článku citoval, odkazujem, že sa nemusí báť.
Nikto učený z neba nespadol a keď dnes ešte nemáte toľko vedomostí, čo je potrebné k efektívnemu online podnikaniu, tak sa to jednoducho naučíte. Čím je človek starší, tým menej vládze – či už manuálne (v teréne) pracovať, či trpieť príkazy čoraz mladších šéfov. Nehovoriac o tom, že zamestnaný človek žije s neustálym vnútorným strachom, že hocikedy môže prísť o istotu mesačného príjmu a dostane výpoveď.

Ak ste z tých, pre ktorých podnikanie na internete nie je otázkou, dokonca už úspešne podnikáte, gratulujem. No aj vám by som srdečne odporučil skvelý online kurz Internet Marketing Stratégie za zvýhodnených podmienok pre začiatočníkov a začínajúcich s internetom, pre všetkých ktorí chcú úspešnú a zarábajúcu web stránku.

P.S. Ak tento článok môže pomôcť v napredovaní aj vašim priateľom podeľte sa o neho zdieľaním a podporte ho lajkom.

S úctou Martin

Stiahni si rýchlokurz a e-book ZDARMA:

Zákony úspechu v online podnikaní

úspech a podnikanie cez internet
Pasívny príjem

Rýchlokurz - Ako nevyhodiť von oknom 95% z Vašich online príjmov (23-dňový kurz e-mailom - pomoc pre Vašu úspešnú webstránku) 

Ihneď po registrácii získate aj eBook - Zákony úspechu v online podnikaní (zákony ktoré by ste mali dodržať pre dosiahnutie úspechu v online biznise)

Momentálne nie je možné stiahnuť rýchlokurz a ebook.

Komentáre