Ako získať pasívny príjem pomocou internetu

Kto by nechcel zarábať tak, že nič nemusí robiť a peniaze sa budú sypať. O tom hovorí pasívny príjem…alebo nie? Ako to je vlastne?


Definícií na pasívny príjem nájdete niekoľko.
Napríklad:

 • Pasívny príjem je príjem ktorý dostávame pravidelne s minimálnou alebo žiadnou vynaloženou námahou.
 • Pasívny príjem je taký príjem peňazí, ktorý máte bez ohľadu na to, aby ste niečo pre to museli spraviť.
 • Pasívny príjem Vám umožní zabezpečiť si nadštandardný príjem aj bez Vašej priamej účasti na podnikaní.
 • Pasívny príjem je príjem, na ktorý nemusíte pracovať Vy, ale „peniaze vyrobia peniaze“…
 • atď., atď.

Súhlasíte s týmito tvrdeniami?
Ja nie.
Prečo?

 • Príklad č. 1

Získate nehnuteľnosť (byt alebo dom – kúpou, stavbou, zdedením, a pod.)  a prenajmete ho. Nájomné, ktoré každý mesiac dostanete, je pasívny príjem.
Čo myslíte, ak by ste sa o danú nehnuteľnosť nestarali, plynul by vám z neho príjem aj po tom, čo sa odsťahujú nájomníci lebo im neposkytujete kvalitný servis?

 • Príklad č. 2

Ak investujete peniaze do fondov, akcií alebo do nejakej krypto meny, pasívny príjem získate z úrokov, dividend a pod.
Čo si myslíte, môžete prísť o svoje peniaze, keď sa nebudete starať o svoje investície? Veru môžete!

 • Príklad č. 3

Napíšete knihu alebo vytvoríte online kurz. Pasívny príjem získate z predaja týchto „produktov“.
Čo si myslíte, ak nebudete robiť správny marketing na podporu predaja, budú Vám prichádzať peniaze na účet „len tak“?

 • Príklad č. 4

Ak spustíte svoje podnikanie a zavediete kvalitný systém, pasívny príjem získavate tak, že nasadíte správnych manažérov do riadiacich pozícií a Vy môžete odísť od svojho podnikania hoci aj na dlhé mesiace.
Čo myslíte, ak by ste nekontrolovali svojich platených ľudí, mohli by ste aj skrachovať?

 • Príklad č. 5

Ak vybudujete veľkú MLM sieť, pasívny príjem získate tým, že svoju skupinu ľudí naučíte kvalitne pracovať a Váš systém začne rásť aj bez Vašej priamej účasti.
Čo si myslíte, ak by ste svojich ľudí nemotivovali a nešli im príkladom, rástla by Vaša skupina ďalej?

 • Príklad č. 6

Ak umiestnite na svojej webstránke sponzorované odkazy (Etarget alebo GoogleAdwords a pod.) a budete dostávať províziu z týchto spoločností, to je pasívny príjem.
Čo si ale myslíte: ak sa nebudete snažiť aktívne zvyšovať návštevnosť Vašej stránky, budete dostávať provízie z kliknutí na tieto sponzorované odkazy? Ak aj áno, v akej výške?

Ja na pasívny príjem používam nasledovnú definíciu:

Pasívny príjem je taký, kedy za raz vykonanú prácu dostávate zaplatené znova a znova.

Ale to ešte neznamená, že nič pre to nemusíte robiť! Ak by Vám to niekto tvrdil, klame!

Pred niekoľkými rokmi som aktívne pracoval v MLM systéme a musím povedať, že pomerne úspešne. Po ukončení aktívnej práce samozrejme peniaze plynuli, ale postupne sa výška príjmov znižovala (veď som pre to nič nerobil).

Chcel som tým len povedať, že aj pasívny príjem si vyžaduje Vašu „prítomnosť“ a aktivitu. Samozrejme v inej forme ako pri aktívnom príjme. Ale aj pri pasívnom príjme MUSÍTE byť pri tom, inak príjmy nebudú.

Mimochodom viete aký je to „aktívny príjem“ ?
To je napríklad ak niekto objedná kyticu kvetov, obchodník ju vyrobí a dostane za ňu zaplatené.
Ak chce obchodník v kvetinárstve znova nejaký príjem, musí znova vyrobiť a predať kyticu.
Ak ochorie a nebude môcť kytice vyrábať, nebude mať ani príjem.
Ak odíde na dovolenku a príde objednávka, ktorú nevie zrealizovať pre jeho neprítomnosť v kvetinárstve, nebude mať príjem.

Pasívny príjem je napríklad taký, že raz investujem svoj čas na prípravu online kurzu a potom ho predám.
Ak niekto iný chce kúpiť ten istý online kurz, už ho nemusím znova pripravovať, predám ho znova a znova.
Čiže za raz vykonanú prácu dostanem peniaze viackrát .
Ale ak by som nepodporoval predaj, ak by som sa aktívne nepodieľal na marketingu môjho online kurzu, nikto by o ňom nevedel, nikto by ho nekúpil a tak by som nemal ani pasívny príjem.

OK, myslím, že sme si už dostatočne vysvetlili pojmy, poďme sa teda spolu pozrieť na

Pasívny príjem z internetu

Pamätáte sa na článok, ktorý som písal o zavedení systému do Vášho podnikania? Článok v novom okne: Sluha, ktorý Vám zabezpečí úspech v podnikaní.

Ako ale vytvoriť systém, ktorý Vám bude vytvárať pasívny príjem z internetu?

 • Jedna z viacerých možností je Multi Level Marketing (MLM) na internete. Už v predošlom článku o MLM (v novom okne) sa príspevky čitateľov krútili (aj) okolo tejto témy. Do MLM sa môžete zapájať, ale môžete ho aj vytvárať.

Ako?
Máte nejaký produkt, chcete ho predať a tak ponúknete provízie nie len za priamy predaj, ale aj za predaj tých, ktorých odporúčal Váš priamy „predajca“. Na to sa využíva affiliate softvér (odporúčam Post Affiliate Pro)

 • Ďalšia možnosť je využiť affiliate marketing….či už ako obchodník, ktorý ponúka provízie za predaj, alebo ako partner. Vyšší pasívny zárobok získate vtedy, ak ste partnerom viacerých spoločností.

Najväčšiu chybu ale robia tí, ktorý vytvoria webstránku a nasúkajú tam odkazy, bannery bez ladu a skladu a čakajú, že na tom zbohatnú.
Našťastie som videl niekoľko skvelých stránok, kde majiteľ pochopil princíp zárobku a okrem samotných „partnerských odkazov“ a bannerov pridáva na svoj web aj články a vlastné odporúčania.
Škoda len, že sme malá krajina na to, aby sme z podobných webov inkasovali veľké peniaze ako by to bolo v prípade, keby sme zacielili na anglicky hovoriaci trh…

 • Tretiu možnosť uvádzam tú, ktorú sám využívam. Na Slovensku to zatiaľ pochopilo len pár online podnikateľov ktorí túto možnosť využívajú.

Hovorím o databázovom biznise s kvalitným email marketingom.

Ide totiž o pasívny príjem, preto sa musí na začiatku vynaložiť veľa práce, veľa energie a potom príjmy prichádzajú pravidelne „pasívne“.
Ide o veľmi rozsiahlu tému, preto sa o tom teraz nebudem rozpisovať.
V skratke snáď toľko, že pasívny príjem v databázovom biznise Vám prináša kvalitná komunikácia s čitateľmi cez perfektne vypracovaný email marketing.

Mám ale dobrú správu!
Už len pár dní môžete využiť vstup do online kurzu za zvýhodnených podmienok kde venujem téme databázový biznis celú jednu kapitolu.

Záverom:

Pasívny príjem je úžasná „vec“. Je pravda, že nikdy nemôžete prestať na ňom pracovať, ale ja sám vidím obrovské rozdiely v mojich podnikaniach. Ak by som sa mal dnes rozhodovať, ktorým smerom  sa vydám v mojom novom podnikaní na internete (ak by som teraz začínal), určite by som volil len také formy, kde sa mi časom bude tvoriť pasívny príjem. A nech je to v oblasti nehnuteľností, investícií či iných foriem podnikania, VŽDY by som rozmýšľal „internetovo“.

Prajem Vám veľa úspechov a stabilný pasívny príjem!

Ozaj, zažili ste už naozajstný pasívny príjem? Alebo ešte fungujete v zamestnaniach a podnikaniach, kde dostávate aktívny príjem? Aké máte skúsenosti? Napíšte nám o nich…

P.S. Ak tento článok môže pomôcť v napredovaní aj vašim priateľom podeľte sa o neho zdieľaním a podporte ho lajkom.

S pozdravom Martin

Stiahni si rýchlokurz a e-book ZDARMA:

Zákony úspechu v online podnikaní

úspech a podnikanie cez internet
Pasívny príjem

Rýchlokurz - Ako nevyhodiť von oknom 95% z Vašich online príjmov (23-dňový kurz e-mailom - pomoc pre Vašu úspešnú webstránku) 

Ihneď po registrácii získate aj eBook - Zákony úspechu v online podnikaní (zákony ktoré by ste mali dodržať pre dosiahnutie úspechu v online biznise)

Momentálne nie je možné stiahnuť rýchlokurz a ebook.

Komentáre