Jesenné prázdniny sú za nami. Aj Vy ste si museli nahlásiť dovolenku?

Mám pre Vás jeden príbeh….ukazuje aký je rozdiel medzi klasickým a online podnikaním.


Sám neviem ako dlho, koľko rokov som chodieval vždy len do jedného kvetinárstva. Keďže kvalita ich služieb bola nadštandardná, nemal som dôvod chodiť inde. Ani po tom, čo sa rozmnožili kvetinárstva v meste (kauflandy, tescá, hypermarkety a rôzne malé súkromné kvetinárstva, ktoré priniesla „podnikateľská doba.)
Je pohodlné vytočiť telefónne číslo, nadiktovať sumu a termín a cestou k oslávencovi už čaká hotová kytica na vyzdvihnutie.

Je to už dosť dávno čo moje obľúbené kvetinárstvo zrušili.

Pred pár týždňami som bol v meste a potreboval som kúpiť kyticu tak som zablúdil do nového kvetinárstva. Potešil som sa, keď som za pultom videl moju známu. Tak sme sa začali rozprávať:

Presťahovali ste obchod? – čudoval som sa, veď som mal informácie, že ste zrušili svoj biznis.
Nie. Toto nie je naše (rodinné) kvetinárstvo, – začala moja známa. Vieš, museli sme zrušiť to naše, lebo sa už pri nás nedalo parkovať, zmenili cestnú premávku a tak sme mali deň čo deň menej a menej zákazníkov.
A čo tu teda….– pozeral som sa na ňu pýtavo.
–  Jedna moja stála zákazníčka stále snívala o tom, že si otvorí kvetinárstvo. A keď to spravila a ponúkla mi toto miesto (predavačky), prijala som.
Som rada
– pokračovala – Vieš Martin, keď sme mali vlastný obchod, pracovala som denne 16-18 hodín. Žiadna dovolenka, žiadne voľno. 19 rokov v takomto tempe práce bolo už veľa. A preto, keď sme museli zatvoriť náš obchod, ani som veľmi neľutovala.
– Si tu spokojná? – úprimne ma to zaujímalo.
Budeš prekvapená, ale áno. Mám dovolenku, pracujem toľko hodín, koľko mi zákon predpisuje a keď sú deti choré, mám „očéerku“. Som kľudná, konečne sa aj vyspím a som s rodinou neporovnateľne viac, ako keď som pracovala v rodinnej firme.

Rozhovor samozrejme pokračoval ďalej, ale podstatu ste si už prečítali.

Prešlo už niekoľko týždňov od tohto stretnutia, ale stále sa neviem zbaviť myšlienok na to poobedie. Sústavne porovnávam jej prácu a „podnikanie“ s mojim spôsobom života.

Ak moje podnikateľské aktivity zoberiem ako celok (ako „prácu“ a nie jednotlivé podnikania), stále je to „nebe a dudy“.

  • Pracujem naozaj vtedy, kedy chcem. Denný alebo týždenný rozvrh si určím sám.
  • Občas vstávam aj neskôr :-), keďže kanceláriu mám doma.
  • Keď sa rozhodnem ísť niečo vybaviť, tak idem. Keď musím k zubárovi alebo k inému lekárovi, od nikoho si nemusím pýtať povolenie a ani nemusím vyvesiť na dvere, že „prídem o chvíľu“.
  • Keď deti prídu domov zo školy, som doma a nečaká ich prázdny dom.
  • Keď chcem vidieť priateľov, jednoducho si zavoláme a stretneme sa….doobeda, na obed, alebo hoci aj na celý deň.
  • A keď sa mi vôbec nechce pracovať, tak nepracujem.  Sú dni, keď pracujem len 3-4 hodiny, pričom to neovplyvní moje príjmy.

Aby sme si rozumeli…
Nechcel som písať o tom, ako mi je dobre (sťažovať sa fakt nemôžem), ale o rozdieloch.

  • O tom, že pri našom dome môžu postaviť kruhový objazd, ale moje podnikanie to neohrozí.
  • O tom, že ak ochorie moje dieťa, nemusím sa nikomu prosiť, aby som s ním mohol zostať doma, resp. aby som mal stres z toho, že počas mojej neprítomnosti prídem o dôležitých klientov.
  • O tom, že zarábam aj vtedy, keď čítam knihu alebo kávičkujem s priateľmi.

Podnikanie na internete má veľmi veľa výhod!

Najväčším pozitívom je to, že ako jednotlivec, či malá firma dokážete generovať výsledky ako by bola „veľkou spoločnosťou“.

Viete, online biznis dokáže prinášať aj pasívny príjem, o ktorom sa hovorí v MLM (multi level marketing) systémoch. Je to jeden z kľúčových bodov, ktorý sa používa pri presvedčovaní ľudí o tom, že MLM je skvelé podnikanie.

Neviem ale, či sú čitatelia AOP pripravení na takúto pravdu 🙂 Či vôbec chcete čítať o tom, ako generovať pasívny príjem pomocou online podnikania.

Napíšte svoj názor. Chcete o tom vedieť viac?

P.S. Ak tento článok môže pomôcť v napredovaní aj vašim priateľom podeľte sa o neho zdieľaním a podporte ho lajkom.

S úctou Martin

Stiahni si rýchlokurz a e-book ZDARMA:

Zákony úspechu v online podnikaní

úspech a podnikanie cez internet
Pasívny príjem

Rýchlokurz - Ako nevyhodiť von oknom 95% z Vašich online príjmov (23-dňový kurz e-mailom - pomoc pre Vašu úspešnú webstránku) 

Ihneď po registrácii získate aj eBook - Zákony úspechu v online podnikaní (zákony ktoré by ste mali dodržať pre dosiahnutie úspechu v online biznise)

Momentálne nie je možné stiahnuť rýchlokurz a ebook.

Komentáre