Chcete podnikať online? Načo ešte čakáte?

Počas rozhovorov, a elektronickej komunikácie zisťujem, že veľa ľudí chce začať podnikať (online), no zatiaľ sa do toho nepustili. Z rôznych dôvodov. Tak sa pozrime nato, čo je taká veľká brzda a ako to vyriešiť.

Dôvody, ktoré vedú človeka k odďaľovaniu podnikania sú (najmä):

–    chýba nápad,
–    chýbajú financie na začatie,
–    chýba odvaha.
Všetko ostatné sa odvíja od vyššie uvedeného.


Nápad
Ak ho nemáte, existuje niekoľko skvelých miest, kde sa inšpirovať. Na internete je nekonečné množstvo príbehov úspešných alebo aj začínajúcich podnikateľov, alebo priame články, ktoré prinášajú konkrétne nápady k podnikaniu.  Ak nie ste kreatívni, a nenapadá vás nič, poraďte sa, alebo si kúpte licenciu, franchisu, alebo hotový biznis, ktorý niekto odstupuje. Aj nato sú už weby, kde je zoznam ponúkaných podnikaní.

Financie
Ak chcete začať podnikať off-line (obchod, služby s kanceláriou a pod.), potom treba riešiť bankové úvery alebo iné pôžičky, alebo si nájdite tichého spoločníka (ten financuje, ale verejne sa nezúčastňuje na podnikaní).

Najlacnejšia cesta k podnikaniu je spustenie online biznisu.

  • Doména stojí ročne okolo 11 Eur.Webstránka, ktorá zarába
  • Webhosting platíte ročne okolo 50 až 100 Eur.
  • Tvorba webstránky – ak si ju neviete sami spraviť, podľa technického prevedenia je investícia tejto položky buď 0 alebo 500 až 1500 Eur.
  • Administratíva – ak si neviete viesť účtovníctvo sami, potrebujete zaplatiť účtovníka, čo je podľa regiónu rozsah cca 50 až 200 eur mesačne. Plus potrebujete investovať do založenia právnej formy (SZČO alebo s.r.o.). Asistentku si môžete zaplatiť v čase, keď už zarábate z webstránky.

Odvaha
Ak máte nápad a financie dokážete zabezpečiť, potom sa do toho pustite! Ak by ste v sebe nemali aspoň malý pocit “strachu”, napätia a vzrušenia, ako to dopadne, ani by to nebolo normálne. Je logické, že ak sa púšťate do niečoho nového, tak vo vás rastie mierny strach z neznámeho.
Ale ak nezačnete, NIKDY sa nedozviete, čoho ste schopní!

Ak vždy budete len odďalovať veci a vyhovárať sa na nevhodnú situáciu, kedy chcete byť hrdý/hrdá na seba?
Ak potrebujete odvahu a symbolické potľapkanie po pleci, s odkazom, že to dokážete, investujte do konzultácie s človekom, ktorý už cestu, na ktorú sa chcete vybrať, už prešlapal. To on do vás vleje nádej a posilní sebadôveru, a nie rodina a známi, ktorí sú stále zamestnaní a pracujú pre niekoho iného.

Tak na čo ešte čakáte?

Začnite!

Ak chcete ušetriť stovky eur odporúčam Vám online kurz akadémie online podnikateľa – >>>Revolučné Internet Marketing Stratégie<<<.

 

Prajem správne rozhodnutia!

Martin

PS: ak chcete začať podnikať a ešte ste nezačali, čo vám v tom bráni?

Ak už podnikáte, čo vám chýba k tomu, aby ste boli lepší, efektívnejší?

Stiahni si rýchlokurz a e-book ZDARMA:

Zákony úspechu v online podnikaní

úspech a podnikanie cez internet
Pasívny príjem

Rýchlokurz - Ako nevyhodiť von oknom 95% z Vašich online príjmov (23-dňový kurz e-mailom - pomoc pre Vašu úspešnú webstránku) 

Ihneď po registrácii získate aj eBook - Zákony úspechu v online podnikaní (zákony ktoré by ste mali dodržať pre dosiahnutie úspechu v online biznise)

Momentálne nie je možné stiahnuť rýchlokurz a ebook.

Komentáre